Aktivně pro společnou Evropu

10. 4. 2019

Od 23. do 26. května volí občané Evropské Unie po deváté do Evropského parlamentu. Při této akci, která se koná 10. května 2019 od 16.00 hod. do 22.00 hod., mají přijít ke slovu mladí lidé. Otázky jako „Co očekáváme od Evropy a jak vypadá budoucnost?“, „Jsou mladí lidé pro nebo proti Evropě?“, „Co je na Evropě pozitivního a co ne?“, „Co by bylo potřeba zlepšit?“ by měly být zodpovězeny v dialogu české a německé mládeže. Vypracovaná poselství se poté předají politikům.

Následovat bude diskuse k rozdílným pozicím vůči Evropské Unii s poslanci EP, kandidáty do EP, politiky a veřejností. K této diskusi zveme i širokou veřejnost.

Účast již přislíbili poslanec EP Pavel Poc z ČR (ČSSD), z Německa bývalý poslanec a kandidát do EP Bernd Posselt (CSU), poslankyně Bavorského zemského sněmu Anna Tomann (B90 – Strana zelených), poslanec Spolkového sněmu Uli Grötsch (SPD), kandidát do EP Christian Doleschal (CSU),  poslanec Spolkového sněmu Ulrich Lechte (FDP) a Lea Sedlmayr, referentka pro evropskou politiku mládeže u Bavorského kruhu mládeže.

Při účasti na programu není nutná jazyková znalost němčiny, vše bude tlumočeno. Prosím vezměte na vědomí, že během akce můžou být pořizovány fotografie a videozáznamy, které mohou být zveřejněny v médiích, na internetu, na sociálních sítích či v publikacích týkajících se akce. Účast, večeře i nápoje během workshopů jsou zdarma, o proplacení jízdného si můžete zažádat u KJR. Při účasti větší skupiny z jednoho místa můžeme zajistit autobus.

Účast je nutné přihlásit u:
Okresního kruhu mládeže: kjr@tirschenreuth.de (německy)
nebo KRDMK: krdmk@seznam.cz (česky)
nebo T1: gabriela.paetzolt@tirschenreuth.de (česky)

Místo konání:
Mehrzweckhalle Foyer
Badstraße 12
95478 Kemnath

Projekt Okresního kruhu mládeže Tirschenreuth
FB: kreisjugendring.tirschenreuth

Aktuality

Doporučujeme

  • 10. 9. 2019 Tematický a informační seminář pro pedagogy v Norimberku
    Pokud fandíte česko-německé spolupráci, zajímají Vás moderní dějiny a ještě se chcete dozvědět něco k projektovému managementu, neváhejte se přihlásit na seminář pro pedagogy všech typů škol z ČR a Německa, který se koná 21. -...
  • 9. 9. 2019 Poslední volná místa na seminář v Terezíně!
    Seminář dalšího vzdělávání pro pracovníky s mládeží a pedagogy všech typů škol, který se uskuteční 20. – 22. 9. 2019   v Památníku Terezín, nabízí ideální možnost seznámit se s...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8. – 10. 11. 2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň