Aktivně pro společnou Evropu

10. 4. 2019

Od 23. do 26. května volí občané Evropské Unie po deváté do Evropského parlamentu. Při této akci, která se koná 10. května 2019 od 16.00 hod. do 22.00 hod., mají přijít ke slovu mladí lidé. Otázky jako „Co očekáváme od Evropy a jak vypadá budoucnost?“, „Jsou mladí lidé pro nebo proti Evropě?“, „Co je na Evropě pozitivního a co ne?“, „Co by bylo potřeba zlepšit?“ by měly být zodpovězeny v dialogu české a německé mládeže. Vypracovaná poselství se poté předají politikům.

Následovat bude diskuse k rozdílným pozicím vůči Evropské Unii s poslanci EP, kandidáty do EP, politiky a veřejností. K této diskusi zveme i širokou veřejnost.

Účast již přislíbili poslanec EP Pavel Poc z ČR (ČSSD), z Německa bývalý poslanec a kandidát do EP Bernd Posselt (CSU), poslankyně Bavorského zemského sněmu Anna Tomann (B90 – Strana zelených), poslanec Spolkového sněmu Uli Grötsch (SPD), kandidát do EP Christian Doleschal (CSU),  poslanec Spolkového sněmu Ulrich Lechte (FDP) a Lea Sedlmayr, referentka pro evropskou politiku mládeže u Bavorského kruhu mládeže.

Při účasti na programu není nutná jazyková znalost němčiny, vše bude tlumočeno. Prosím vezměte na vědomí, že během akce můžou být pořizovány fotografie a videozáznamy, které mohou být zveřejněny v médiích, na internetu, na sociálních sítích či v publikacích týkajících se akce. Účast, večeře i nápoje během workshopů jsou zdarma, o proplacení jízdného si můžete zažádat u KJR. Při účasti větší skupiny z jednoho místa můžeme zajistit autobus.

Účast je nutné přihlásit u:
Okresního kruhu mládeže: kjr@tirschenreuth.de (německy)
nebo KRDMK: krdmk@seznam.cz (česky)
nebo T1: gabriela.paetzolt@tirschenreuth.de (česky)

Místo konání:
Mehrzweckhalle Foyer
Badstraße 12
95478 Kemnath

Projekt Okresního kruhu mládeže Tirschenreuth
FB: kreisjugendring.tirschenreuth

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň