Akce

• Němčina nekouše - jednodenní seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka (1. 10. – 30. 11. 2020) Typ akce: školení a další vzdělávání
    Oblast: Oblast jazyka a jazykové animace
    Místo konání: bude upřesněno
    Termín: podzim 2020
    Odpovědné osoby:

Michaela Kořánová

Cílová skupina: učitelé českého jazyka z německých škol
    Cíle: seznámení s metodou jazykové animace a její aplikace při výuce českého jazyka jako motivační prvek při volbě češtiny jako dalšího cizího jazyka
    Počet účastníků: 10–20 učitelů českého jazyka z německých
    Anotace:

teoretické základy jazykové animace, modelové situace v praxi

Cena: zdarma
    Google Maps lokalita: 50.8266, -4.5436

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem pořádá jednodenní seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka v Německu. Po absolvování tohoto semináře mohou učitelé sami motivovat své žáky k češtině pomocí jazykové animace.

Předběžný program:

- představení Tandemu, představení projektu Němčina nekouše a jazykové animace v teorii a praxi

- seznámení s metodickou publikací

- praktický nácvik motivační jazykové animace s aplikováním nových poznatků

- modelování reálné situace výuky s rozdělením rolí žáků a pedagogů

- krátké hodnocení aktivit

- prezentace vlastních interaktivních výukových metod

- krátká evaluace, rozloučení a předání osvědčení

Jazyková animace je nekonvenční a zábavná metoda, která přispívá k odbourávání strachu z mluvení a případných komunikačních bariér a mylných představ spojených s obtížností jazyka sousedního státu. Nejedná se přitom o systematické učení cizího jazyka. Těžiště je kladeno na výsledek komunikační situace, ne na jazykovou správnost. Jazyková animace mmj. zřetelně zkracuje čas, který je třeba k vzájemnému poznání a překonání nejistoty při bezprostřední konfrontaci s cizím rodilým mluvčím v běžných životních situacích. Pomáhá účastníkům vědoměji vnímat jak vlastní, tak cizí jazyk.

Datum a místo konání bude upřesněno.

• 20 let Programu podpory odborných praxí (23. 9. 2021) Typ akce: příležitostná akce
    Oblast: Odborné praxe
    Místo konání: Vlašská 19, 118 00 Praha 1-Malá Strana
    Termín: 23. 9. 2021
    Odpovědné osoby: Jarmila Půbalová, Marius Meier, Natalie Käser, Irena Becker
    Cílová skupina: bývalí praktikanti, instituce zapojené do Programu podpory odborných praxí, jazykoví animátoři realizující přípravné dny
    Cíle: vzájemné setkání, upevnění vztahů
    Počet účastníků: praktikanti, školy, zástupci firem, jazykoví animátoři
    Anotace: Slavnostní setkání u příležitosti 20 let existence Programu podpory odborných praxí pod záštitou velvyslance SRN v Praze, pana Dr. Christopha Isranga. Vedle vystoupení vážených hostů z řad donátorů a praktikantů, proběhne pódiová diskuze s odborníky. Akce se uskuteční od 13 - 17hod. Bližší program bude včas zveřejněn.
    Cena: zdrama
    Google Maps lokalita: 50.0871, 14.398

• 16. 11. 2020 Chcete pracovat u Tandemu? Hledáme kolegu/kolegyni!
    Hledáme nadšeného člověka na plný úvazek na místo Spolupracovník / spolupracovnice pro mimoškolní oblast . Jste rádi v kontaktu s lidmi, máte organizační a komunikační talent a dobrou němčinu? Přihlašte se do 30. 11. 2020 .
  • 11. 11. 2020 Zveme na česko-německé divadlo ONLINE
    Využijte jedinečnou možnost a podpořte česko-německou kulturní výměnu z pohodlí svého domova. V pátek  20.11.2020 od 20:30h budeme streamovat divadelní představení „Moc a bezmoc?“ souboru TO TÉMA/DAS THEMA z pražského divadla Na zábradlí,...
  • 6. 10. 2020 Základní školení jazykové animace
    Základní školení jazykové animace, které se původně mělo uskutečnit 5. – 8. 11. 2020 bylo ZRUŠENO, termín je přesunut na 6. - 9.5. 2021.

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň