Akce

• Němčina nekouše - jednodenní seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka (1. 10. – 30. 11. 2020) Typ akce: školení a další vzdělávání
    Oblast: Oblast jazyka a jazykové animace
    Místo konání: bude upřesněno
    Termín: podzim 2020
    Odpovědné osoby:

Michaela Kořánová

Cílová skupina: učitelé českého jazyka z německých škol
    Cíle: seznámení s metodou jazykové animace a její aplikace při výuce českého jazyka jako motivační prvek při volbě češtiny jako dalšího cizího jazyka
    Účastníci: 10–20 učitelů českého jazyka z německých
    Obsah:

teoretické základy jazykové animace, modelové situace v praxi

Cena: zdarma
    Spolupráce: Česko-německý fond budoucnosti, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Kampaň Šprechtíme, Tandem Regensburg
    Google Maps lokalita: 50.8266, -4.5436

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem pořádá jednodenní seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka v Německu. Po absolvování tohoto semináře mohou učitelé sami motivovat své žáky k češtině pomocí jazykové animace.

Předběžný program:

- představení Tandemu, představení projektu Němčina nekouše a jazykové animace v teorii a praxi

- seznámení s metodickou publikací

- praktický nácvik motivační jazykové animace s aplikováním nových poznatků

- modelování reálné situace výuky s rozdělením rolí žáků a pedagogů

- krátké hodnocení aktivit

- prezentace vlastních interaktivních výukových metod

- krátká evaluace, rozloučení a předání osvědčení

Jazyková animace je nekonvenční a zábavná metoda, která přispívá k odbourávání strachu z mluvení a případných komunikačních bariér a mylných představ spojených s obtížností jazyka sousedního státu. Nejedná se přitom o systematické učení cizího jazyka. Těžiště je kladeno na výsledek komunikační situace, ne na jazykovou správnost. Jazyková animace mmj. zřetelně zkracuje čas, který je třeba k vzájemnému poznání a překonání nejistoty při bezprostřední konfrontaci s cizím rodilým mluvčím v běžných životních situacích. Pomáhá účastníkům vědoměji vnímat jak vlastní, tak cizí jazyk.

Datum a místo konání bude upřesněno.

• 2. 7. 2020 Jazyková animace pro všechny
    Česko-německá setkání mládeže žijí díky výměně a interakci mezi mladými lidmi z obou zemí. Tandem vytvořil s podporou Česko-německého fondu budoucnosti binacionální jazykovou animaci, která propojuje poznávací aktivity a prvky...
  • 30. 6. 2020 Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve na letní česko-německé divadelní projekty
    Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve všechny mladé lidi na letní česko-německé divadelní projekty Textory ( 8.-14.8.2020 ) a Ty Wolle ( 15.-21.8.2020 ).
  • 29. 6. 2020 Tip na zajímavou dokumentární knihu
    Nakladatelství Českého lesa vydalo česko-německou publikaci "Nacistická „eutanázie“: život nehodný existence versus nedotknutelná lidská důstojnost. Svět bez těch druhých", která je k dostání v síti knihkupectví KOSMAS.

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň